Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions.php on line 0
Auktion 20:e maj 2018 | Arbrå Auktionshall

Auktion söndag 20/5 kl. 11 visning kl. 10 då hem från Arbrå, Bollnäs, Mo och Västerfärnebo auktioneras ut! Hörnskänk 1800-tal originalmålat, gammal vagga, skänkar, orginalmålad snedklaff 1847, dragspel, synth, vikvägg, soffor, speglar, spegelskänkar, pigtittare, allmogebord, NK-fåtölj, allmogestolar, kopparsaker, stallyktor, klockor, tras-plast-äkta mattor, glas, porslin, svepaskar, tak-golv-bordslampor, emaljerat, konsthantverk Gösta Almgren, linne, gammal kamera, tenn, silverljusstakar, fotogenlampor, bjällror, retrosaker, tel kobra, gamla burkar, kaffekvarnar, samling fickknivar ca 300 st, flugor för fiske, gammal colaback, rikstelefon, tråg, kistor, 3 afrikanska masker, apoteksflaskor, ljusstakar, överkast, mortlar, bandsked, blyinfattade fönster, stringhyllor, 1800-tals pardörrar med räfflade speglar, utemöbler, zinkbaljor, emaljerat, gjutjärnskamin, gamla planscher, skolbänk, lövblås, konst, jordglob, Duxsoffa, smörkärnor och mycket mera!

Veteranbil Mercedes 450 SE V8, 25350 mil, bruksskick, besiktad till juli, skattebefriad, dragkrok! Säljs kl 11 20/5 ! Utropspris 15000 kr!

Parkering före järnvägen! Servering! Börjar som vanligt ute! Välkommen till en fullproppad auktion! OBS! Inlämning pågår till nästa auktion!

Bookmark and Share

Om skribenten

Stig är auktionist på Arbrå Auktionshall och har svingat klubban sedan 2006.

[top]
Leave a Reply