Auktion på Stigsro lördag 6/8 kl 11.00, visning från kl 10.00. Hem från Bollnäs, Söderhamn, Arbrå, Orbaden och Kilafors auktioneras ut! Chiffonje, blå skänk med blommor, rökbord, gamla skrivbord, 8 pigtittare, kökssoffor, piedestaler, rakspegel, gamla byråer, barndragspel(Hohner), månskenslampa, guldpendyl, gammal väggtelefon, 3 gamla kameror, projektor, barnbilbana, konst, luta, allmogebord, sekretär, kommoder, fiol, gamla tråg, märkessköld, tak-bords-golvlampor, gamla pokaler, gamla radioapparater, lavoar, allmogestolar, 2 stringhyllor, lerkrukor, koppar, vitt slagbord, ny flytväst Kinetic XL, tvättställ, elelement, pinnstolar, köksbord, 50-talsbord, 2 emmafåtöljer, 2 herrcyklar, biblioteksbord, mattor, speglar, motorsåg, fällbord, litet hängskåp, gamla resväskor, gamla burkar, symaskin, barnstol, gamla yxor sign. AH, VN, LP, JR, spark, 2 skottkärror, blombord, kälke, trädgårdsmöbler, gammal affärsvåg från Östansjö, 2 skolbänkar, gungstol. emaljerat, TV-bänk, fågelbord, 40-talsbord, vedkap, tvättmaskin, silverskedar, barnskrivpulpet, tallrikshylla, växtpress, 3 halvmånebord, golvhörnskåp 1803, flera matserviser bl.a Gefle vinranka, kryddhyllor, 2 fladdermusfåtöljer från 1955, 3 barbiedockor och mycket mera!

Välkommen till lång och trevlig auktion med bra grejor!

Servering och parkera före kyrkan! OBS! Inlämning pågår till nästa auktion!

Bookmark and Share

Om skribenten

Stig är auktionist på Arbrå Auktionshall och har svingat klubban sedan 2006.

[top]
Leave a Reply