Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions.php on line 0
Nyheter | Arbrå Auktionshall - Page 7

Nyheter

Auktion på Stigsro den 21 maj

Skrivet den 12 maj, 2011, av

Auktion 21/5 kl.11 visning kl. 10 på Stigsro där hem från Arbrå, Bollnäs och Växbo auktioneras ut! Trattgrammofon, stenkakor, singlar, soffa, konst bl.a olja Per Englund, gammal kamera, tomtesaker, silversupkopp, majblommor, gammal bibel, kopparsaker, fyndlådor, nysilver, mattor, Höganäskrukor, dalahäst, gamla korgar, kryddservis, tvättservis, ryggsäckar, dukar, lakan, trasmattor, flickcykel, gamla fönster, gamla knivar, piedestaler, skrivbord, korgmöbler,..

Läs mer...

Nyhetsbrev

Skrivet den 12 maj, 2011, av

Nu kan du prenumerera på Arbrå Auktionshalls nyhetsbrev där vi skickar ut information om kommande auktioner och andra intressanta saker kring auktioner. Klicka här för att anmäla dig!

Läs mer...

Ny hemsida

Skrivet den 11 maj, 2011, av

Arbrå Auktionshall har fått en ny hemsida!

Läs mer...

Auktion 20 november

Skrivet den 9 november, 2010, av

Auktion på Stigsro lördag 20/11 kl. 11:00, visning från kl. 10:00 då hem från Arbrå, Bollnäs och Söderhamn auktioneras ut! 1800-talssoffa, 2 kistor, 7 ekstolar, udda stolar, arkivskåp 120 fack, gamla skåp, gungstol, flera hörnskåp, väggur, luta, hemska masker, pigtittare, porslin Gefle, Rörstrand, matservis, LP-skivor, kasettband, massor av tomtar, tras-plast äkta mattor, torktumlare, sekretär, taklampor, golvlampor,..

Läs mer...

Auktion 5 september

Skrivet den 21 augusti, 2010, av

Auktion söndag 5/9 kl.11:00 visning kl.10:00 vid Stigsro då hem från Bollnäs, Växbo och Kilafors auktioneras ut! Kristallskålar, vitrinskåp 40-tals, skänkar, pelarbord, älgoxe av Lars Skoglund ”Bläst-Lars från Ilsbo signerad, gammal kista med målning inuti 1751, väggur, fällbord, designade 50-talsmöbler, bordsur, armbandsur, silverskedar, silverbägare, bägare från bollnäsutställningen 1929, mat-kaffeserviser, speglar, bords-tak-golvlampor, emmafåtölj, piedestaler, emaljerat, böcker..

Läs mer...

Auktion 5 augusti

Skrivet den 21 juli, 2010, av

Auktion torsdag 5/8 kl.16:30 visning kl.15:30 vid Stigsro då hem från Arbrå, Bollnäs och Järvsö auktioneras ut! Soffor, BMW Z3 Roadster Cab årsmodell -98 2,8 192 hästar, nybesiktad och nyskattad i mycket bra skick! Utropspris 70000! barnsängar, skolbänk, spinnrock, vit kobratelefon, Lisa Larsson björn, 2 Rolf Lidberg figurer, 2 elbilar barn, skänkar, ekbuffe, skrivbord, pelarbord, 1880-tals..

Läs mer...

Gårdsauktion

Skrivet den 4 juli, 2010, av

Gårdsauktion fredag 16/7 kl.11:00 visning kl.10:00 i Florhed mellan Bollnäs och Söderhamn! Åk 300 meter från Mo bygdegård efter gamla vägen och parkera snällt efter vägen! chiffonje, fickur, docka  1910-tal tysk, 1700-talsflaska,   flera gamla skrivbord, byråer, kökssoffor, piedestaler, silverskedar, konst bla.Otto Lindberg, amerikansk gungstol, gamla barnskor, tak-bords-vägglampor, skänkar, kommod, speglar, ekskåp, ekstolar, allmogestolar, 1880-tals..

Läs mer...

Gårdsauktion

Skrivet den 7 juni, 2010, av

Gårdsauktion i Florhed mellan Söderhamn och Bollnäs fredag 16/7 kl.11:00 visning kl.10:00. Annons med bilder läggs ut ca: 1 vecka innan auktionen! Välkommna!

Läs mer...

Gårdsauktioner

Skrivet den 28 april, 2010, av

Nu är det hög tid att boka sommarens gårdsauktioner! Kontakta Arbrå Auktionshall för datum och provisionen kan diskuteras!

Läs mer...

Auktion

Auktion lördag 8/5 kl.11:00 visning kl.10:00 vid Stigsro där hem från Arbrå, Bollnäs, Hede och Stockholm auktioneras ut!Sengustavianskt sybord i mahogny med intarsia och mässingdetaljer,golvskåp 1880-tal i ek, stort matbord svarvade ben 2 lådor 1880-tal 12 personer får plats att äta ,BMW Z3 2,8 cab.(192 hästar)i kanonskick!  tak-golv-bordslampor, kommod, 3 st golvhörnskåp,(nyare) olika matgrupper, golvvitrinskåp,..

Läs mer...