Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions.php on line 0

Warning: Use of undefined constant home_page_layout_class - assumed 'home_page_layout_class' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions/rt_ud_sidebars.php on line 88

Warning: Use of undefined constant reset - assumed 'reset' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions/rt_ud_sidebars.php on line 89

Warning: Use of undefined constant home_page_layout_class - assumed 'home_page_layout_class' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions/rt_ud_sidebars.php on line 97

Warning: Use of undefined constant reset - assumed 'reset' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /www/webvol40/47/e8kq0kmd8zh2xmt/arbraauktionshall.se/public_html/wp-content/themes/rttheme13/functions/rt_ud_sidebars.php on line 98
Nyheter | Arbrå Auktionshall - Page 9

Nyheter

Auktion

Skrivet den 4 augusti, 2008, av

Auktion torsdag 7 augusti kl.15:00 visning kl:14:00 då säljes hem från Sandarne, Arbrå och Bollnäs. Spegelskänk, chiffonje, bokhyllor, byråer, kökssoffa, konst bl.a Ivar Jogstad och Elsie Tapper, hörnskåp, speglar, skinnfåtöljer, Atlasspis(spishäll) tak-bords-golvlampor, sparkar, cyklar,3 väggur, pigtittare, lavoar, elmotorer, massor med verktyg, elmaskiner för trä, uppstoppade fåglar, spinnrockar, gamla julsaker, koppar, Strindbergslampa, svepaskar, massor med porslin-Gusavsberg-Rörstrand-Gefle,..

Läs mer...

Auktion

Skrivet den 29 juni, 2008, av

Auktion fredag 4/7 kl.11:00 visning kl.10:00 då lösöre från Arbrå, Bollnäs, Söderhamn, Segersta, Alfta säljes. Äkta matta iransk Isfahan Figural semiantik 1930-talet måtten 254*158, skänkar, byråer, massor med allmogestolar, väggur, takfotogenlampa, Geflefat, gamla telefoner, sängar, hyllor, antienn, 1880-talsbord, skinnfåtöljer, spinnrockar, hörnsoffor, boklådor, konst.bensindriven trimmer, cyklar, pidestaler, skrivpulpet, kryddburkar, speglar, pardörrar, gamla fönster, trasmattor, skolbänkar, kristallkrona,..

Läs mer...

Auktion

Skrivet den 27 juni, 2008, av

Fredag 4/7 auktion kl.11 visning kl.10. Annons kommer på hemsidan i början av vecka 27.

Läs mer...

Kontant betalning

Skrivet den 12 maj, 2008, av

Vi kommer nu också att köpa hela dödsbon och  hem och även enstaka auktionsföremål! Kontant betalning!

Läs mer...

Månadsauktion

Skrivet den 22 april, 2008, av

Auktion lördag 3/5 kl.11:00 visning kl.10:00 då auktioneras hem från Arbrå, Segersta, Alfta och Bollnäs ut. Gustaviansk byrå, imperialsäng, rokokogrupp 1880-tal-bord-soffa-6 stolar, sypuff, mattor, gjutjärnsbord m marmorskiva, konst, 4 väggur, allmogebord, ekstolar, fäbodpall, hörnsoffa, 3-sitssoffa, 5-lådigt skrivbord, blåmålad kista 1815, dragspel Elkavox, skänk, bords-taklampor, porslin-Gefle-Rörstrand-Gustavsberg, sängbord, forskrin, Höganäskruka 40 liter, pianopall, linne, kinesiska parvaser, hembygdsdräkt..

Läs mer...

Auktion lördag 1/3 kl. 12:00

Skrivet den 25 februari, 2008, av

Visning kl. 11:00 då auktioneras finare hem från Söderhamn och Bollnäs ut. Spegelbyrå, bokskåp, 2 spegeltrymåer, speglar, 40-tals matgrupp(skåp, 4 stolar, bord) kanape, golv-tak-bordslampor, munkbord, byråer, radiogrammofon, satsbord, hörnskåp, uppstoppad räv, linneskåp, mattor, damskrivbord, konst bl.a Elin Höglund, Gunnar Nerlund, Erik Löfgren, vit skinnfåtölj, massor med glas och porslin, (Rörstrand-Gefle) TV, serveringsvagn, armbandsur, dukar, 2..

Läs mer...

Gårdsauktioner

Skrivet den 11 februari, 2008, av

Det är dags att boka sommarens gårdsauktioner! OBS! 5 % rabatt på provisionen! Tar emot auktionsuppdrag i hela Gävleborgs Län! Boka snarast för att få auktion i juli som är den bästa auktionsmånaden!

Läs mer...

Månadsauktion

Inlämning pågår nu till nästa auktion!

Läs mer...

Månadsauktion 9/2

Skrivet den 2 februari, 2008, av

Välkommen till en proppfull lokal med massor av spännande auktionsgods. Börjar ute! Välkommen! Servering!

Läs mer...

Månadsauktion

Auktion lördag 9/2 kl 12:00 visning kl 11:00. OBS! Dag och tid! Då auktioneras hem från Ljusdal, Härjedalen, Arbrå, Bollnäs och Söderhamn ut. Mössbord-Ljusdal(omålat) Allmogebord-Härjedalen(omålat) Allmogegolvskåp-Härjedalen(blått) linneskåp, violin, 1880-talsbord, golv-bords-taklampor(3 st kristallkronor) 2 vitrinskåp, matgrupp Svaneholm, sekretär, skinnfåtölj, marmorpiedstal, gustaviansk säng, mässingsäng, armbandsur, skänkar, chiffonje, spegelbyrå, kista, stilbyrå m marmorskiva, 3 st TV-apparater, speglar, porslin,..

Läs mer...